Kratownice stanowią rodzaj konstrukcji przestrzennych, składających się z prętów połączonych ze sobą tak, aby utworzyć układ trójkątów. Produkt ten jest szczególnie popularny w branży budowniczej, mostownictwie, a także wykorzystuje się go w konstrukcjach wieżowych. Wyróżnia się ogromną wytrzymałością przy relatywnie małej masie, dzięki czemu znajduje zastosowanie w tych dziedzinach. W naszej ofercie posiadamy różne rodzaje kratownic, m.in. na podłogę czy kanał, a także wersje ozdobne.

Wysokiej jakości kratownice podłogowe, kanałowe i przemysłowe

Dbamy o to, aby dostarczyć naszym klientom najlepszej jakości produkty. Dlatego nasza oferta obejmuje wyłącznie warianty tworzone z trwałych surowców, dzięki czemu posłużą na długie lata. Kraty podłogowe, kanałowe oraz przemysłowe, które produkujemy, posiadają konstrukcję triangulowaną. Układ trójkątów zapewnia sztywność oraz stabilność, co jest kluczowe dla wytrzymałości poszczególnych elementów. W przypadku porządnej kratownicy podłogowej czy kanałowej siły wewnętrzne występujące w prętach są wyłącznie osiowe. Ich praca opiera się zatem głównie na rozciąganiu i ściskaniu, a to pozwala efektywnie wykorzystać materiał konstrukcyjny. Poszczególne elementy kraty łączymy w węzłach przegubowo, dzięki czemu pręty można swobodnie obracać. Eliminuje to momenty zginające i pozwala na przenoszenie obciążeń bez tworzenia dodatkowych naprężeń. To tylko niektóre cechy przekładające się na wysoką jakość naszych kratownic stalowych na kanał czy podłogę. Skontaktuj się z nami i zamów najlepsze produkty!

Nietuzinkowe kraty ozdobne metalowe

W naszej ofercie, oprócz wysokiej jakości kratownic podłogowych bądź kanałowych, znalazły się również produkty, które mogą spełnić się w roli elementów wystroju wnętrz. Kraty ozdobne metalowe posiadają określone wymagania wytrzymałościowe i konstrukcyjne. Wykorzystuje się je do tworzenia mebli, ścianek działowych, dekoracji ściennych oraz elementów scenografii. Łączą w sobie walory estetyczne z wysoką jakością. Geometryczna budowa oparta na trójkątach nadaje kratom ozdobnym metalowym charakterystyczny, ażurowy wygląd.