Siatka karbowana znana również jako krępowana bądź pleciona to konstrukcja, tworzona się z wielobarwnego drutu stalowego, czarnego bądź ocynkowanego. Cechą, która wyróżnia ten wariant, jest sztywność i trwałość, zachowuje stałe parametry techniczne. W naszym sklepie posiadamy siatkę karbowaną w różnych rozmiarach, dzięki którym może znaleźć zastosowanie w różnych dziedzinach.

Siatka karbowana metalowa 10 × 10 mm

Siatki metalowej o oczkach 10 × 10 mm można użyć w wielu przypadkach. Wewnątrz budynków stosuje się ją jako przegrody i zabezpieczenia regałów czy też pojemniki bądź kontenery, służące np. w celu przechowywania produktów. Na zewnątrz stalowa, ocynkowana siatka może być wykorzystana na woliery dla zwierząt. Z uwagi na to, że jest nierdzewna, nie ulega korozji przez warunki atmosferyczne. Ta właściwość sprawia, że wariant o oczkach 10 × 10 mm może być również przydatny w gospodarstwach rolnych oraz ogrodniczych.

Siatka karbowana z oczkami 15 × 15 mm

Siatka karbowana z oczkami 15 × 15 mm okazuje się przydatna w budownictwie. Stosuje się ją do zbrojenia tynków, zaprawy murarskiej czy betonu. Stalowa konstrukcja stosowana jest także jako krata okienna, osłona maszyn i urządzeń przemysłowych czy inna forma zabezpieczeń. W architekturze wariant siatki o oczkach 15 × 15 mm służy w celu dekoracji elewacji bądź balustrad.

Siatki karbowane 20 × 20 oraz 25 × 25 mm

Siatki karbowane o wymiarze oczek 20 × 20, a także 25 × 25 mm wykorzystywane są w przemyśle. Używa się ich do tworzenia przegród czy zabezpieczeń regałów, jednak nie tylko. Znajdują także zastosowanie jako zbiorniki, służą do składowania i magazynowania produktów, a także jako kontenery czy kosze na odpady.

Siatki karbowane 30 × 30 oraz 40 × 40 mm

Wariant siatki karbowanej charakteryzujący się oczkami 30 × 30 bądź 40 × 40 mm znajduje zastosowanie jako wypełnienie bram, furtek czy ogrodzeń działkowych lub przemysłowych. Jest to opcja zarówno wytrzymała, jak i estetyczna, dlatego przydaje się w wielu przypadkach. Używa się jej także jako np. zabezpieczenia maszyn czy w celu utworzenia krat bądź burt w pojazdach.

Siatki karbowane 50 × 50 oraz 60 × 60 mm

Większe warianty siatki karbowanej, takie jak 50 × 50 czy 60 × 60 mm, świetnie nadają się na woliery, kojce czy wybiegi dla większych zwierząt. Zapewniają lepszą wentylację i przepuszczalność światła od opcji posiadających mniejsze oczka, co przekłada się na odpowiednie warunki hodowlane.

tabela wymiarów siatek karbowanych