Metalowe siatki ogrodzeniowe, w tym też hodowlane, to popularne oraz wytrzymałe rozwiązanie do zabezpieczenia posesji, terenów zielonych czy przemysłowych. Wyróżnia się ich kilka rodzajów, m.in. plecione, zgrzewane i powlekane. Wykonywane są ze stali ocynkowanej lub powlekanej, co przekłada się na ich trwałość oraz odporność na korozję. Grubość drutów wybiera się w zależności od przeznaczenia – cienkie sprawdzają się w ogrodzeniach ozdobnych, a masywniejsze do celów przemysłowych. Na ich korzyść, oprócz wytrzymałości, przemawia także łatwość montażu i przejrzystość, pozwalająca zachować widoczność.

Siatki stalowe różnej grubości

Chcemy maksymalnie dopasować się do potrzeb naszych klientów, w naszej ofercie znajdują się zatem siatki o różnej grubości. Wybór w tym zakresie ma istotny wpływ na właściwości i przeznaczenie ogrodzenia, dlatego proponujemy wszechstronny asortyment, pozwalający na łatwy dostęp do pożądanych produktów.

Siatki z cieńszego drutu (2-3 mm – stalowe, ocynkowane)

Siatka (stalowa, ocynk) o grubości 2-3 mm to najmniejsza możliwa opcja tego wariantu ogrodzenia. Stosowana jest raczej dla celów ozdobnych, w zastępstwie za przydomowy płot czy też jako odgrodzenie stref rekreacyjnych. Stanowi rozwiązanie wystarczająco wytrzymałe, aby oddzielić dany teren. Przyda się również jako ochrona roślin lub do hodowli mniejszych zwierząt. Jest lżejsza oraz bardziej elastyczna niż pozostałe wersje drucianych ogrodzeń.

Siatki ogrodzeniowe ze średniej grubości drutu (3-4 mm)

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana 3-4 mm zalicza się do kategorii produktów o średniej grubości drutu. Nadaje się doskonale do ogrodzeń komercyjnych, gospodarczych lub miejskich, które narażone są na większe obciążenia. Jest to trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne opcja, która zapewnia większe bezpieczeństwo od swojego cieńszego odpowiednika.

Siatki ogrodzeniowe z grubego drutu (4 mm i powyżej)

Najbardziej sztywnym i wytrzymałym wariantem siatki ogrodzeniowej jest ta o grubości 4 mm lub większej. Stosuje się ją przede wszystkim do produkcji ogrodzeń przemysłowych, a także wykorzystuje jako zabezpieczenie terenu przed ingerencją większych zwierząt – nadaje się zatem do celów hodowlanych. Grubszy drut stanowi znaczące wzmocnienie dla każdego z oczek siatki.

Siatka ogrodzeniowa 10 × 10 mm do hodowli małych zwierząt

Siatka ogrodzeniowa 10 × 10 mm znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Wariant ten jest chętnie wybierany jako wypełnienie balustrad czy ogrodzeń. Z uwagi na swoją wytrzymałość i niewielkie oczka często wykorzystuje się ją jako siatkę hodowlaną. Rozmiar 10 × 10 mm dobrze zabezpiecza przed ucieczką nawet najmniejszych zwierząt, a przy tym chroni je przed atakiem drapieżników.

Siatki ogrodzeniowe 20 × 20 mm – plecione i ślimakowe

Siatka ogrodzeniowa metalowa o oczkach 20 × 20 mm jest rozwiązaniem wszechstronnym, popularnym przez swoją estetykę, wytrzymałość oraz funkcjonalność. Małe oczka skutecznie zabezpieczają rośliny i plony przed szkodnikami. W tym przypadku korzystny będzie wybór siatki ślimakowej, o oczkach w kształcie kwadratów lub prostokątów. Jest tańsza niż wersja pleciona, której często używa się do ogrodzeń posesji i terenów prywatnych. Z uwagi na to, że z siatek stalowych korzysta się głównie na zewnątrz, oferujemy wariant nierdzewny, ocynkowany.

Siatka ogrodzeniowa 30 × 30 mm – wiele możliwości zastosowania

Siatka ogrodzeniowa o oczkach 30 × 30 mm posiada szerokie zastosowanie. Używa się jej m.in. w celu wzmacniania gruntów. Metalowa konstrukcja przydaje się również do zabezpieczenia drzew czy krzewów przed zwierzętami, może także osłaniać skarpy. Chętnie wybiera się ją na użytek specjalistyczny. Siatka o oczkach 30 × 30 mm świetnie się bowiem sprawdza do utworzenia przegród bądź przekładek izolacyjnych w melioracji.

Siatka ogrodzeniowa 40 × 40 mm na woliery i zabezpieczenia

Siatka ogrodzeniowa o oczkach 40 × 40 mm jest przydatna do tworzenia wolier, w których mieszkać mają zwierzęta hodowlane. Jest odpowiednia, aby zabezpieczyć trzodę przed ucieczką lub drapieżnikami. Można ją także zastosować jako osłonę balkonu, aby uchronić pupile domowe (np. koty) przed upadkiem z dużej wysokości.

Siatka ogrodzeniowa 50 × 50 mm – przydatna na zewnątrz i wewnątrz

Siatki ogrodzeniowe 50 × 50 mm są na tyle wytrzymałe, że znajdują zastosowanie jako regały oraz ekspozytory sklepowe. Nierdzewne, ocynkowane warianty używane są również na zewnątrz, m.in. w formie elementów dekoracyjnych elewacji budynków i obiektów komercyjnych, a także osłony na przyczepki samochodowe. Siatka o oczkach 50 × 50 mm to solidne rozwiązanie, które posłuży przez wiele lat.

Siatka hodowlana 60 × 60 mm do budowy wybiegów

Szukając ogrodzenia mającego chronić większe zwierzęta, warto rozważyć siatkę hodowlaną 60 × 60 mm. Wybiegi konstruowane z wariantu o tym rozmiarze umożliwiają swobodny przepływ powietrza i światła, pozytywnie wpływając na dobrostan podopiecznych hodowli. Siatki tego typu nadają się także do zabezpieczenia wentylacji pomieszczeń, w których zwierzęta mieszkają na co dzień.

tabela wymiarów siatki ogrodzeniowej