Kraty pomostowe

Branża konstrukcyjna to obszar, w którym doskonale się odnajdujemy. Dlatego też wykonywane przez nas elementy metalowe na wymiar są efektami naszej solidnej pracy popartej specjalistyczną wiedzą techniczną. Realizujemy się w konstrukcjach stalowych takich jak kratownice wema czy podobne części składowe większych struktur – kraty pomostowe o różnych konfiguracjach. Niezależnie od charakteru zamówienia klienta staramy się zawsze dopasować parametry dostarczanych elementów do ich przeznaczenia. Produkcja krat pomostowych ze stali nierdzewnej, którą realizujemy, opiera się na dbałości o precyzję wykonania oraz zastosowaniu dobrych praktyk wytwórczych. Oferowane przez nas elementy sprawdzają się jako części złożonych konstrukcji, poddawanych regularnym obciążeniom, m.in. takich jak antypoślizgowe kraty pomostowe, stosowane do tworzenia platform łączących budynki, bądź różnego rodzaju strefy znajdujące się w ich wnętrzach.

Nierdzewne kraty pomostowe na wymiar

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do wykonawców różnego rodzaju konstrukcji przemysłowych. Właśnie w tym sektorze zastosowanie na szeroką skalę znajdują kratownice stalowe pełniące różnorodne funkcje. To przede wszystkim części tworzące platformy, pozwalające na sprawne poruszanie się w złożonych przestrzeniach przemysłu, ale nie tylko. Czym natomiast dokładnie są oferowane przez nas produkty? Kraty pomostowe to stalowe elementy, stanowiące ażurowe wypełnienie wszelkich konstrukcji. Ich zastosowanie ma miejsce przede wszystkim w budownictwie i przemyśle, gdzie użytkowane są często jako pomosty komunikacyjne, osłony rowów odpływowych, podjazdy czy wypełnienia regałów magazynowych. Ponadto ich funkcjonalność wykorzystywana jest w branży architektonicznej, gdzie służą jako elewacje, bariery, osłony bądź sufity podwieszane. Z powodu popularności stylu industrialnego takie kraty stalowe stanowią ważny element nowoczesnego projektowania, stąd też obserwujemy zwiększenie ich wykorzystania w charakterze dekoracyjnym i użytkowym w przestrzeniach mieszkalnych, hotelowych itd.

Cechy krat pomostowych

Co sprawia, że elementy te można wykorzystać w tak wielu zastosowaniach? Oferowane przez nas kratownice stalowe są nierdzewne oraz odpowiednio zabezpieczone, dlatego sprawdzają się wszędzie, gdzie panuje podwyższona wilgotność – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Takie ocynkowane kraty mogą służyć przez wiele lat, bez istotnych uszkodzeń strukturalnych. Z tego względu oferujemy je jako sprawdzone elementy konstrukcyjne, wystawione na trudne warunki otoczenia. Co więcej, stalowe, nierdzewne kraty pomostowe z ocynkiem dzięki swojej budowie działają jak powierzchnie antypoślizgowe, to zatem praktyczne i bezpieczne w zastosowaniu komponenty. Kraty pomostowe z naszej oferty są zgrzewane z litymi płaskownikami przygotowanymi na wymiar, które tworzą panele przeznaczone do złożonych konstrukcji stalowych. Wśród najpopularniejszych rozwiązań oferujemy tzw. kraty typu wema (nazywane również kratownicami wema). Jest to szczególny rodzaj tego typu metalowego detalu, posiadający określone parametry techniczne.

Oferujemy zabezpieczenie antykorozyjne poprzez cynkowanie ogniowe bądź malowanie, a także wykonanie metalowych kratownic na surowo – zależnie od życzenia zamawiającego. Standardowe parametry oczek krat to 34 × 38 mm, a zastosowanych płaskowników od 25/2 do 40/3 mm. W przypadku zapotrzebowania klienta na kraty stalowe o innych wymiarach możliwe jest dostosowanie ich w trakcie składania zamówienia i konsultacji. Zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu – pomożemy dopasować konstrukcje stalowe do projektu technicznego czy założeń budowlanych.